En yani Uğur Koşar Sözleri

tarafından
14
En yani Uğur Koşar Sözleri

En güzel Uğur Koşar sözleri, anlamlı Uğur Koşar sözleri, Uğur Koşar sözleri dini enyenisozler.com sitemizde bu günde Uğur Koşar sözlerine yer verdik. Özellikle Allah sevgisi, ilahi aşk sözleriyle 2016 yılının en mükemmel sözleriyle yerini almış bir yazarımızdır. Sizlerde bu en yeni, en güzel, anlamlı ve ders verici Uğur Koşar sözleri beğeneceğinizden  eminim. İşte Uğur Koşar sözleri: Yaşamın kalbi sevgidir, ruhu aşktır, mutluluk ve mutsuzluk da onun görünmeyen bedeninden bir parçadır..

 

En Güzel Uğur Koşar Sözleri

* Aşk öyle gizemli bir çiçektir ki, onu kokladığında değil, onun içine nüfuz ettiğinde büyülenirsin!

*Aşk beyaz bir karbulutu gibidir, almasını değil sadece paylaşmasını bilir. 

*Şayet bir hayvanın canını acıtacak olursan; bir insanın, bir yıldızın yahut bir çiçeğin de canını acıtmış olacaksın; çünkü hepimiz görünmez bir sicim ile birbirimize bağlı olarak yaşamı bütün kılmaktayız.

* Evrende yok olan hiçbir şey yoktur, Yaradan hiçbir şeyin ziyan olmasına izin vermez, yok olduğunu sandığın sadece şekil değiştirmiştir!

* İnsan kin ve nefret besleyerek zihnin esiri olan tek canlıdır!

*Aşk masum bir kuş gibidir, senin tüm niyetini hisseder, onu sevgiyle beslersen yüreğine konar, zihninle yaklaşırsan uçup gider! 

*MUTLU bir ilişki için önce sen mutlu olmalısın, kimse sana mutluluk veremez. Bu başkasından alınacak bir mesele değil, sende olanı paylaşmakla gelen bir KUTLAMADIR!

*Bir usta seni sadece gül bahçesine kadar götürür ve oradaki gülleri koklamak senin seçimine kalmıştır!

*Sen sevgi tohumunun içinde filizlenen bir ağaç ol. Bir ağaç, mevsimler değiştiğinde meyvelerini dökebilir; ancak kök-merkez baki kalır, anlıyor musun?

*Mutluluk senden uzak değil, ancak sen ondan uzakta olduğun için varlığını duyumsamıyorsun. Tüm arayışları bıraktığında her şey sana koşmaya başlar, bunu idrak etmek güzelliklere açılan kapının anahtarıdır. O halde nihai bir huzur istiyorsan varlığa odaklan. Sahip olduğun tek şey varlığın-özün olsun. Gerisi zaten senden alınacaktır!

*Dışarıdaki cennete ulaşma isteğinden önce içindeki cenneti keşfetmeye bak, önce oradan diplomanı al; yoksa sana sunulmuş olan bu yaşam bir ıstıraba dönüşecektir ve unutma ki; içindeki cennetten mezun olamadıkça dışarıdaki cennete ulaşamazsın.

*Yaşamın kalbi sevgidir, ruhu aşktır, mutluluk ve mutsuzluk da onun görünmeyen bedeninden bir parçadır
*Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açan bir çiçektir, onu sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.
*Unutma! Aşk beklenti içinde olduğunda değil, sende olanı paylaştığında çiçek vermeye başlar.
*Sen bu dünya da bir nota olduğunu idrak ettiğin an Varoluşun eşsiz müziğini işitebileceksin işte o büyülü tını Tanrı’nın Sesidir.
*Hakiki olan Sevgi Güneş gibidir, iyi yahut kötü ayrımı yapmadan her şeye ışık olur
*Tüm arayışları bıraktığında , arzularından sıyrıldığında kara bulutlar kenara çekilir ve içindeki güneş bir anda ortaya çıkar, işte o senin aydınlığındır
*Sadece içindeki gökyüzünü keşfet, orası her zaman güneşli, her zaman yaz mevsimindedir.
*Yalnızca Sevgi Yolunda ilerle, mutsuzluğa uğramayacağın tek yol Sevgi Yoludur. Bu Yol Yaradana uzanan Meleklerin Kullandığı Kutsal Bir Yoldur.
*Sevdikçe ölümsüzleşir insan, sevmediği her an ise bir ölüdür zaten!
*Bir insanı sevebilirsin bu çok doğaldır, ancak bir insanın seni sevmesini beklemek en büyük hayal kırıklığı olacaktır.
*Yaşam Yolculuğunda Bir şeyi arzulamana yahut erişmene gerek yoktur. Her şeyi bıraktığın an her şey senindir.
*Karşına çıkan her olumsuz duruma şükret ve minnet duy, göreceksin ki senin kızgınlığın, kırgınlığın, öfken, stresin, hastalığın; bir merhamete- sevgiye dönüşecektir.
*Sen Renkliyken Bu Hayat Kırmızı, Yeşil, Mavi, Mor, Sarı, Alaca… Sen Canlıysan Bu Hayat Canlı, Sen Güzelsen Bu Hayat Güzel, Sen Olduğun Kadar Bu Hayat Var, Sen Yok Yaşam da Yok… Sen Hep Güzel Kal Bu Yaşama ve Güzelleşsin Dünya.
*Seni aydınlatan dışarıdaki değil, içeride açan güneştir
*Dışarıdaymış gibi hissetmiş olduğun dünya senin içsel dünyanın bir yansımasıdır, o aslında sadece bir illüzyondur.
*Bir köpeğe dokunduğunda yıldızları hissetmiyorsan ve bir yıldıza baktığında çiçekleri göremiyorsan sen dünya denen bu alemde paramparça yaşıyorsun demektir.
*Kalbinin kitabını okuyamadıktan sonra, okuduğun tüm kitaplar anlamsız kalacaktır.
*Kadını küçümseme, kadına saygı duy; çünkü o, senin hem doğumun hem de cennete ulaşman için varolan kutsal bir geçittir. 
*Şayet birazcık farkına varırsan yaşamın her solukta yeniden başladığını göreceksin ve bu farkındalık senin gerçek doğumun olacaktır.
*Mutluluk sürpriz yapmayı seven bir aşık gibidir ve hiç ummadığın bir anda usulca gelip yüreğine dokunur. “UK”
*Her şeye mazeret bulan bir zihin insanı değil; sorunları, zorlukları ve acıları sevgiyle kucaklayacak bir yürek insanı ol. 
*Bir insanın kalbinde yara açabilirsin; fakat sevgisine zarar veremezsin, çünkü sevgi kurşun bile geçirmez. “Uğur Koşar”
*Şayet aşka güveniyorsan ve ona birazcık saygın varsa;kıskançlık zarar vermez, aksine o senin aşkına güç katacaktır.
*Mutluluk utangaç bir çocuk gibidir, onu çağırdığın zaman sana naz yapacaktır ve sen onunla ilgilenmeyi bırakarak kendine döndüğün bir anda mutluluk gelip yüreğinin tam ortasına oturacaktır.
*Yüzünden gülücükler dilinden sevgi sözleri hiç düşmese ne fayda, yüreğinde o sıcaklık yoksa aldığın nefes canını yakacaktır.
*Yaşamın karanlık tarafındaysan, mutsuzluk yakanı bırakmıyorsa sadece bekle; çember dönecek ve aydınlık seninle buluşacaktır.
*Dünyayı ancak sevgi güzelleştirebilir ve bu büyük adım; toplumsal kural yıkılarak kişinin önce kendini sevmesi ile atılacaktır.
*’Kendini beden ve zihnin ötesinde tuttuğunda ve tezahür edene sadece tanıklık ettiğinde senin aydınlığın bir anda içinden yükselecektir.”
*Dikene baktığında gülü görüp gülümseyebiliyorsan sen ol’muşsun kardeşim. “UK”
*Cennet yüreğin içindedir, cehennem zihnin içindedir. Zihin odaklı yaşayan insanlar bu dünyada cehennem azabı çekerken, yaşama yüreğinin penceresinden bakan ender insanlar cennetin hazzını tüm hücrelerinde hissederler.   Uğur Koşar
*Bir insanı anlayabilmek için onun baktığı pencereden yaşama bakmalısın.
*Çiçeklerin en anlamlısı senin içinde açandır,onun kokusu hiç dinmez, bir kere aldın mı ömrün boyunca o kokuyu duyumsarsın. “UK”
*Tutku Zihnin eseridir, Sevgi Ruhun evidir, Aşk Varlığın temelidir. “UK”
*Ey gönül! Biz çamurdan yaratıldık unuttun mu? Öyleyse önüne çamur çıktığında ne diye isyan edersin? Bilmez misin ki, çamur unuttuğun özüne geri dönmek için yoluna çıkmış bir dergahtır
*Dala tutunmayı bırakan kuşun uçması gibidir yaşamak, yaşama tutunmayı bıraktığın an yaşamaya başlarsın! “Uğur Koşar”
*Meyve veren bir ağaç insanlar kendisine taş atıyor diye meyve vermekten vazgeçmez! “UK”
*Kendi yüreğinin sesini duyamayan başka yüreklerin sesini de duyamaz . “UK”
*Ey gönül! Biz çamurdan yaratıldık unuttun mu? Öyleyse önüne çamur çıktığında ne diye isyan edersin? Bilmez misin ki, çamur unuttuğun özüne geri dönmek için yoluna çıkmış bir dergahtır
*Geçmişin acıları bugünün karanlığını oluşturan bir gölgedir, onları bırakmadığınız sürece güneş ruhunuzu aydınlatamaz. {UK}
*Her an yeniden başlar yaşam, her an taze bir hayat vardır; onun içine gir ve nefes al. Bu kadar! {UK}
*İnsanlar yaşamla dans ediyorum diye beni deli sanıyor, oysa onlar çalan müziği işitmiyorlar! {UK}
*Dışarıdaki güneşe aldanma, şayet senin için karanlıksa onun aydınlığının bir anlamı yoktur. Yaşama renk katan dışarıdaki değil, içinde hissettiğin çiçeklerdir. 
*Acı yüreğinin olgunlaşması için karşına çıkan bir vasıtadır, o seni aydınlığa eriştirecek bir araç, onun içine işlemesine izin verme, onu sadece kullan.
*Zihnin ötesinde olan her yer sevgi ve mutluluk alanınızdır.
*Sevgi tüm güzelliklere açılan kapının anahtarıdır, o zihinsel değil yüreksel bir dokunuştur.
*Biz sevginin kaynağından geldik ve sevginin kaynağına geri döneceğiz; biz bu dünya denen âlemde birer sevgi elçisiyiz.” UK”
*Geçmiş ve gelecek zihnin bir yanılsamasıdır. Tezahür eden her şey anın içinde vuku bulur.
*Sevgiyi arzulayan bir egoya dönüşme, sevginin içinde açan bir çiçek ol.
*Deniz bazen dalgalıdır ve bazen durgun, okyanus dinginliğine insan kuvveti ile değil, var oluşun uygun gördüğü zamanlama ile kavuşur.”UK”
*Güneş önüne kara bulutlar geçiyor diye kendi özünden hiçbir şey kaybetmez! 
*Yaradan sevginin kaynağı ve mutlak tüm yaratılanların özü sevgidir. Anam sevgi, babam sevgi, ben sevginin içinde doğdum. Baktığım her şey sevgi ve ben bu dünyada yüzeyde görülen sevgisizliği sevgiye dönüştürmeye geldim.
*Güzel dileklerin kendinle birlikte var oluşun- bütünün adına olduğunda taleplerin geri çevrilmez, çünkü sen yaradan huzurunda; onun en değer verdiği “birlik” için yüreğini ortaya koyan bir meleğe dönüşmüş olursun.
*İki tür insan vardır; enerjinin dışarıdan geleceğini sananlar ve enerjinin kaynağının kendi merkezinde olduğunun farkında olanlar! 
*Başarı, kariyer, ün, şöhret; bütün kapıları açabilirsin, ancak yüreğinin kapısını açamadıktan sonra hiçbirinin anlamı yoktur. UK
*Hayat bir savaş ve yarış alanı değildir, tüm koşturmaları ve arzuları bıraktığında yaşamı hissetmeye başlarsın; işte bu tam anlamıyla gerçek bir doğuştur, yaşamın gebe karnından sevginin doğasına geçişin kutlamasıdır. Ben insanlara yaşama tutunmayı değil yaşamayı gösteriyorum.
*Reddeden zihindir, yürek her zaman tüm engelleri ve sınırları, imkansızları ve kalıpları, problem ve tabuları sevgi ile kucaklar. 
*Sen izin vermediğin sürece kimse seni küçük düşüremez, sen kendini terk etmedikçe kimse seni terk edemez.
*Ne bir seven ol ne de sevilen sadece sevgi ol en derinden. UK
*Aşk bir çiçek gibidir, o senin ellerinde ve zihninde değil, yüreğinde olgunlaşarak büyür. UK
*Hayat yeniliktir, her an yeniliklerle doludur, bunu hisset; ona uyum sağla ve her an yepyeni bir sen ol!
*Yaşam yolculuğunda her an farklı güzelliklerle doludur, hissediyor ve görebiliyorsan yaradanın sunduğu her şey bir mucizedir!
*Sen çiçek açmaya devam et, seni mutlu edecek olan insanlar değil, varlığında açan çiçeklerin kokusudur. “UK”
*Toplumun içinde ol; fakat toplumun içine işlemesine izin verme. 
*Dünya senin aynandır o, içsel dünyanın dışa yansımasıdır. Sen hayata sevgi dolu gözlerle bakarsan her şey sevgiye dönüşür, şayet sen hayata kin, nefret, öfke ve ıstırapla bakarsan yaşam senin kâbusun olmaya başlayacaktır. 
*Sen çabaladıklarını beslersin, onları güçlendirirsin, teslim olduğunda huzur çiçekleri açar
artık güneş doğmuştur, karanlık bulutlar yerini aydınlığa bırakır. 
*Müziğin Kendisi Ol, O zaman işittiğin tüm hakaretler Bir notaya- şarkıya dönüşecektir.
* Dansın kendisine dönüş ve sen dansa dönüştüğünde; bulutlar, yıldızlar, ağaçlar, kuşlar- tüm evren seninle dans etmeye hazır hale gelir. 
*Hiç bir Savaş Yoktur ki Neticesi Onun Kadar Değerli Olsun; Kendi Nefsini Yenmek Kazanacağın Bütün Savaşlardan Daha Anlamlıdır…
*Aşk Yolunda Doğru İnsanı Aramaya Çıkmadan Önce Doğru İnsan Olmalısın!
*Hep Bir Yarın Vardı da; Sen Hep Böyle Yarına Kalacak mısın? !..
*Hayat başlı başına ne iyi ne kötüdür, ne karanlık ne aydınlıktır, ne sıcak ne de soğuktur, o senin aynandır; içsel dünyan nasılsa, hayat onu yansıtır!
*Bir İnsanla Bütünleşmeden Önce Kendi İçindeki Sevgi İle Bütünleşerek Dengeyi Yakalamalısın! 
*Kendimizle Yüzleşmek Bizi Özgür Kılar, Ancak Yüzleşme gerçekleştiğinde Zihinsel Bağlardan Sevgi ile Sıyrılabiliriz.
* Kendini Bütün Hataların ile Sevebildiğinde Bir Başkasını da Kusur ve Hataları ile Sevebilirsin!
*Olması Gereken Her şey Olur, Gerçekleşir. Siz Yeter ki Yaşama Güvenin ve Olanları Sevgi ile Kabul Edin; Arkasından Gelen Harika Sürprize Tanık Olacaksınız!..
* Bütün etiketlerden sıyrılarak saf kendi varlığını hissettiğinde bir güneş gibi ışık saçacaksın!
*Nefes aldığın sürece nefes alanı hisset, bu seni mucizeler ile karşılaştıracaktır!
*Yaratıcı tarafından sana gönderilen her şeyin içinde mutlak sevgi vardır. İyi ve kötüyü, olumlu ve olumsuzu ayırt eden senin zihninden öte bir şey değildir.
*Aydınlanmak için ne bir değişim, ne bir formül ne de motivasyon gereklidir. Aydınlanma, kabulleniş ve teslimiyet gerçekleştiğinde ortaya kendiliğinden çıkacaktır!
*Kin ve Kırgınlığın Enerji Yollarını Tıkayan Çapaklardır, Sevgi ve Affetmek ise Enerjini Tekrar Özgür Kılar!
*Bazı İnsanlar Kendilerini Değiştirmekten Kaçındıkları İçin Sürekli Sevgili Değiştirmek Zorunda Kalırlar!..
*Kalbimi kırabilirsiniz, beni hayal kırıklığına uğratabilirsiniz, hatta beni küçük düşürebilirsiniz, fakat yaşamı sevgiyle kucaklamama asla engel olamazsınız!
*Önce içindeki toprağı verimli hale getirmelisin, şayet senin için kuru bir çöle dönmüşse, oraya gül de eksen ota dönecektir!
*Sevgine karşı haksızlığı da uğrasan sen sevmeye yüreğinle devam et; her şeyden önce sen Sevmeyi seviyorsun!..
*Varlığın çiçek açtığı için güneş vardır ve yağmurlar yağar; şayet sen çiçek açmasaydın onlar ne diye sana ışık tutup su vermeye kalkışırlardı ki?
*Sen İçinden En Güzel Müzikleri Çal, Sorunlar Seninle Dans Etmeye En Baştan Hazırdır! 
*Bugüne Kadar Affedemediğin Herkesi, Her şeyi Özgür Bıraktığında; Aslında Sadece Kendini Özgür Bıraktığını Fark edeceksin! 
*İnsanlar Orijinal Olarak Doğar, Sahte Yaşar, Orijinal Olarak Ölürler!
*Giden Aşk İçin Dert Etme, Çoğu Zaman Biten Bir İlişki Kuş Gibi Hafiflemenizi Sağlar!.. 
*Her insanın içinde iki ağaç vardır biri mutluluk açar diğeri hüzün, hangisini sularsanız onun meyvesini tadarsınız
*Düşünceler Yağmur Damlası Gibidir, Yola Çıkmak İstediklerinde Onları Kimse Durduramaz. 
*Ben Sadece Tohumu Serptim Yaradanın Bahşettiği Varlığıma, Onun Bu Toprağı Verimli Olmasa Nasıl Çiçek Açardım? 
*Sevgi Çamura Düşse de kirlenmez, Sevgidir O. Sana da Bırak Kötü Desinler, Özün Sevgiyle Harmanlaşmışken Zihnin Adlandırdığına Ne Bakarsın? 
*Her İnsan Dünyaya Aydınlanmış Olarak Gelir, Sonra Onu Toplum Karartır!
*Mutsuzluğu zihnin ile itme, yüreğinle kucakla. Yüzeydeki kirleri kalkacak ve altındaki saf sevgiyi göreceksin.
*Sen Sadece Dünyaya Gelirken Taşıdığın Masumiyetini Koru, Bütün Engeller Önünde Çiçek Bahçelerine Dönüşecektir!.. 
*Aklında Fitne Olan Herkesi Şeytan Görür, Yüreğinde Sevgi Olan Şeytanı da Melek Görür! 
*Bebekler hep tatlıdır, onları çok severiz; çünkü onlarda gerçek anlamda kendi güzelliğimizi, masumiyetimizi buluruz. 
*Senin bütün sınırlamaların, bütün huzursuzlukların, bütün öfke, kızgınlık ve mutsuzluğun kendi zihninden gelmektedir, dışarıdan sana gelen hiçbir şey yoktur! 
*Ne yersen ye, nerede yürürsen yürü, ne yaparsan yap, kendini unutma.
*Affetmek Sihirli Bir Anahtar Gibidir, Enerji Kapılarını Sonuna Kadar Açar. Şayet Kişiyi Yürekten Gelen Bir İstek İle Affedebilirsen Mucizelere Tanık Olman Kaçınılmazdır. 
*Büyük Hayal Kırıklıkları Mutsuzluğa, Mutsuzluk Küçük Mutluluklara, Küçük Mutluluklar da Büyük Mucizelere Dönüşür. Onlar Aynı Halkanın İçinde Çark Ederek Yaşamın Akışında Tezahür Ederler.
*Sen Kâinata Koşulsuz ve Beklentisizce Yüreğinin Kapılarını Sevgi ile Açtığında, O da Sana Bütün Güzellik Kapılarını Açacaktır! 
*Hayat Önünü Göremeyecek Kadar Karanlık Olduğunda Yüreğindeki Feneri Çıkarma Zamanın Gelmiş Demektir! 
*Aşk Özgürlükte Açan Bir Çiçek Gibidir, Ona Bilincin ile Yaklaşırsan Kurutur, Yüreğin İle Yaklaşırsan Kanatlandırıp Uçurursun. 
*Ben Artık Aşık Olmak Değil, Aşk Olmak İstiyorum 
*Yere Düşen Ekmeği Alıp Öperek Bir Kenara Koymasını Öğrendik de, Yere Düşürdüğümüz İnsanları Hiç Fark edemedik!
*Anlık Bir Zevk Uğruna İşlersen Haram, Bir Ömür Günahını Üzerinde Taşırsın İnan, Yorulur Bitap Düşersin Utançlıktan, Değer mi Hiç Çıkmaya İnsanlıktan? 
*İnsan Güzellikleri Yıllarca Dışarıda Arar da; Bir an Olsun Kendi Derinliğine İnmez! 
*Aşk Yürek İşidir, Gönle Gönül ile Gidersen Çiçekler Açar, Ona Aklın ile Gidersen Açan Çiçekler Bile Solar!.. 
*Aslında Ben Yaşama Dik Durmuş Bir Çiçeğim, Fakat Sen Eğri Baktığın İçin Beni de Eğri Görüyorsun! 
*Önce Düşün, Nasıl Mutsuz Oluyorsun? Ve Sonra Tekrar Düşün, Mutsuz Olmaya Nasıl İzin Veriyorsun? !..
*Ne Acılar Gördüm İnsanları Devirdi, Ne Acılar Gördüm Onları Devleştirdi! 
*Attığınız Her Adımınız da Şükür, Sevgi ve Aşk Varsa Dünyanızı Cennete Çevirmişsiniz Demektir! 
*Bir İnsanı Sevdiğini Sanarak Bağımlı Hale Gelirsen, O İnsanın Duyguları Değiştiğinde Acı Çekmen Kaçınılmaz Olur! 
*İnsanlığın En Büyük Yanılgılarından Biri, İyi Bir İnsanın İyi Bir Eş Olacağı Fikrine Sahip Olmasıdır! 
*Aşk, İki Farklı Kanadın Tek Bir Kanat Altında Birleşerek Özgürlüğe Kucak Açmasıdır! 
*Sen Yürekten İnancınla Sevgi Tohumları Ek Bu Dünyaya, Üzerine Kar da Yağsa Elbet Sevgi Çiçeği Açarsın.
*Gül’e Sordum, Dikenlerle Ömür Hiç Geçer mi? Güldü Cevap Verdi “Bu Dünyaya Çiçek Açmışım, Diken Canımı Hiç Yakar mı?”
*Senin Dünyaya Baktığın Pencere Kirli İse Benim Renkli Çiçeklerimi Çamur Görürsün!
*Bedenimin Kulağı Sağır, Senin Ağzından Çıkanları O Yüzden Duymuyor, Ancak Yüreğinden Gelen Sözleri Yüreğimle Kucaklarım!
*Ey can! Bana öyle bir gel ki…Gözlerini kapat, zihnini kapat, bana yüreğin ile gel ki bu can da can açasın..
*İçinizde Güneş Açıyorsa Her yer Aydınlıktır, Eğer Siz Karanlıksanız Dışarı da Güneş de Açsa Anlamsızdır.
*Bu Beden “Benimdir” Deme, Onu Bir gün Bırakacağın Düşüncesi İle Yaşamı Kendine Zindan Edersin! De ki: Ölüm Bir Son Değil, O, Bedeni Bırakıp Sonsuz Bir Yaşama Varlığı Açmaktır! 
*Varsın Dışarıda Fırtınalar Kopsun, Senin Yüreğinde Mevsim Yaz İse; Ne Çiçeklerin Solar Yaprakları Dökülür ne de Güneşin Kaybolur Sevgi Bahçenden. 
*Güller Açtığı Vakit Gönülde, Dikenler de Biter Dibinde, Sevgi Su Olur Üstüne Damlar; Dikeni Var Diye Gülün Sevgi Doğasından Hiç Vazgeçer mi? 
*İnsan İnsanın Aynasıdır, Sevgi ile Bakan Sevgiyi, Korkuyla Bakan Korkuyu Görür. Gül Bahçesinde Açarsan Gül Kokarsın, Otlar Arasında Açarsan Ot Saçarsın! 
*Kuşu Kafese Bağlarsanız Ondan Uçmasını, Yeni Yerler Keşfetmesini, Özgür Kalmasını Bekler misiniz? İnsan da Zihinden İbaret Olduğu Gerçeğine Kapıldığı Sürece Sınırlı Yaşayacaktır! 
*Yüreğin Kulağı, Beyninin Senini O Kadar Sık Duymak Zorunda Kalıyor ki Neredeyse Sağır Olacak!
*Elinde Bir Fener Olduğunu Unutmadığın Sürece İçsel Dünyanın Kararması İmkansızdır!
*Dünyayı Keşfetmeyi ve Onu Anlamaya Çalışmayı Bırakarak Kendini Keşfe Çıktığında; Tüm Evrenin Aslında Kendi Zihninden İbaret Olduğunu Göreceksin! 
Hayatın Yükünü Taşıdıkça Yorulur, Yıpranırsın; Bırak O Seni Taşısın. Onun Akışıyla Birlikte Süzüldükçe Özgürleşirsin, Yoksa Üzerindeki Yüklerle Dibe Batmaya Devam Edersin! 
*Olaylara ve Düşüncelere Şahit Olun; Fakat Onların İçinizde Gerçekleşmesine Asla İzin Vermeyin! 
*Sen, Gerçek Sen Olmadığın İçin İnsanları Mutlu, Kendini Mutsuz ve Yorgun Hissediyorsun! 
*Mutsuzluğunu Sevgi ile Kucakla; O Senin İçindeki Sevgiyle Bütünleştiğinde Mucizeye Dönüşecektir! 
*Eğer Görebiliyorsan Her şey Bir Mucizedir! 
*Her İnsan Potansiyel Bir Enerjidir ve İki Tür İnsan Vardır; Enerjiyi Dışarıda Arayanlar, Enerjinin Kendisi Olduğuna İnananlar! 
*Bir İlişkide Önemli Olan Karşındakinden Ne Alabileceğin Değil, Ona Neler Katacağındır! 
*Eğer Sevgiye Odaklı Yaşarsanız, Karşınıza Çıkan Bütün Korkuların, Hastalıkların Hatta Çirkinliklerin İçinde Saf Güzellikler ve Mucizeler Olduğunu Görebilirsiniz. 
*Düşündüğün Kadar Sensin, Düşündüğün Kadarını Yapabilirsin, Düşündüğün Kadarını Elde Edebilirsin, Düşündüğünden Öteye Gidemezsin, Sen Düşündüğün Kadar Varsın! 
*Hayatın Ne Zaman Son Bulacağına Odaklı Kalırsan, Onu Yaşamaya Başlamak İçin Gelen Fırsatları Daima Kaçırmış Olursun. 
*Önemli Olan Hayatın Ne Zaman Son Bulacağı Değil, Onu Ne Zaman Hissederek Yaşamaya Başladığındır! 
*Aşık Olmadan Önce Aşkın Kendisi Ol, O Zaman Tüm Varlığın Aşkla Dolacaktır! 
*Bakmaktan öte eğer görmeyi biliyorsanız, baktığınız her yerde bir mucize olduğunun farkına varırsınız.”
*Kötülüğü Göremeyecek Kadar Körüz ve O Karşılığını Bizde Bulamayınca Adeta Eriyor, Yok Oluyor!
*Zihnin Sahibi Ego’dur ve O Nerede Bataklık Varsa Oraya Odaklanır, Yüreğin ise Hep Güzel Olanı Görür, Bataklığın İçinde Bir Gül Bile Görebilir Yürek! O halde Hangisi ile Bakmayı Tercih Edersin?
*Mutsuzluğu Evine Yollayarak Mutluluğu Dünyana Kabul Ettiğinde, Aslında Zihinsel Algılarını Bırakıp Yüreğinle Hayata Bakmaktan Başka Değişen Bir şey Olmamıştır!
*Buradan Götürebileceğim Bir Çift Çorap Bile Yok iken; Şeytanın Oyununa Gelerek Ne Diye Her şeyi Sahipleneyim!..
*Ben, Beni Tanımadan Seni Tanımaya Çalışıp Sevmek İstersem; Birlikte Mutsuzluğa Adım Atmış Oluruz!.. 
*Yaşam Bir Yol ve İnsanlar da Bu Yolda ki Yolculardır. Yaşamı Suçlayan İnsanlar Yoldaki Bozukluğa Odaklanıp Acı Çekerken, Onu Benimsemiş Olanlar; Çevredeki Güzellikleri İzleyerek Yüreklerine dokunurlar.
*İnsanın Kendi Yüreğinin Sesini Dinlemesi, Dinlediği Tüm Şarkılardan, Tüm Müziklerden Daha Anlamlıdır! 
*Sen Enerjiden Oluşuyorsun Yoksa Nasıl Ayakta Durabilirsin ki? Kolların Bile Kalkmaz. Özünü Anımsarsan Gücünü Kaybetmezsin. 
*İçeriyi Bilmedikten Sonra Dışarıda Gördüğün Anlamsızdır! 
*Yüreğimizdeki Kilitleri Açtıkça, Bir o Kadar Daha Kendimize Yaklaşıyoruz.
*Karşına çıkan, sana mutluluk ya da mutsuzluk veren her şeyin bir var oluş sebebi vardır! 
*İnsanın Kendini Arayıp Bulmaya Çalışması, Dünyanın Bütün Hazinelerini Aramaktan, Onlara Sahip Olmaktan Çok Daha Anlamlıdır. 
*Zorlukları Yüreğiniz ile Benimserseniz; Diğerlerinin Zor Dediklerine Sadece Gülümsersiniz!