Mevlana Sabır Sözleri

tarafından
31
Mevlana Sabır Sözleri

En güzel Mevlana sabır sözleri, Anlamlı sabır sözleri enyenisozler.com da işte mevlana sabır sözleri 

Mevlana Sabır Sözleri

♥ Sabır, insanı maksadına en tez ulaştıran kılavuzdur.” (Mevlana)

♥ Acıya sabredersin, adı metanet olur, “insanlara” sabredersin adı hoşgörü olur, “dileğe” sabredersin adı dua olur, “duygulara” sabredersin adı gözyaşı olur, “özleme” sabredersin adı hasret olur, “sevgiye” sabredersin adı aşk olur.” (Mevlana)

♥  Olgun kişilerin kıblesi sabırdır, tahammüldür. Hiddete kapılıp, hiç kimseyi çiğneme ki, seni de kimse çiğnemesin!” (Mevlana)

♥  Acele şeytan hilesidir, sabır ve tedbir Allah lütfu.” (Mevlana)

♥  Ehil olmayanlara sabretmek, ehil olanları parlatır.” (Mevlana)

♥  Kim sabrederse rızkı  gelir ona. Aşırı hırsla çalışma ve çabalama sabırsızlıktır.” (Mevlana)

♥ Sabır genişliğe ulaşmanın anahtarıdır.” (Mevlana)

♥  Hoşlanmadığınız bir şey, belki de sizin için hayırlıdır. Bunun dışında yaptığınız yorumlar ve üzülmeler gereksizdir, biçaredir. Unutmayın; Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozu almaktır.” (Mevlana)

♥  Sabırlı olun, zira bulutlar ağlamasa, yeşillikler nasıl gülebilir? Aceleci olmayın, maksada sabırla erişilir, acele ile değil. Alelâde otlar iki ay içinde, kırmızı gül ancak bir yılda yetişir. Tencerede bile yavaş ve ustaca kaynayan yemek, delice kaynayandan daha lezzetlidir.” (Mevlana)

♥  Mümin kişinin durumu ne kadar şaşırtıcıdır. Zira her işi onun için bir hayırdır. Bu durum, sadece mümine hastır, başkasına değil: Ona memnun olacağı bir şey gelse şükreder, bu ise hayırdır; bir zarar gelse sabreder, bu da hayırdır.” (MEVLANA)

mevlana sabır sözleri 1

mevlana sabır sözleri 1

♥  Haya zinnettir. Takva’da keremdir. En hayırIı binek de sabırdır. İbtila halinde insanın musibetinin berteraf olmasını Allah’tan beklemek ibadettir.” (Mevlana)

♥  Ey Can, sana bir daralma gelirse, yararınadır; Kaygılanma. Sürekli yaz mevsimi olsaydı, güneş bahçeyi yakıp kavururdu.” (Mevlana)

♥ Üzülme, istediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Sen darda olduğun vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünürsün uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa, kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir. Direnmekle, kendi iç huzurunu bozarsın. Sabırla uygula sana verilmiş olanları, o anki imkanlarınla.” (Mevlana)

♥ Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.” (Mevlana)