Pişmanlık Sözleri | pişmanlık sözleri mevlana

tarafından
26
Pişmanlık Sözleri | pişmanlık sözleri mevlana

Pişmanlık İle İlgili Sözler Sayfamıza Hoş Geldiniz . Bu Sayfamızda pişmanlık sözleri Hz. MevlanaHz. Muhammed , Tolstoy, Colleen Hoover Gibi önemli isimlerin”Pişmanlık Sözleri”ne yer verdik.

Pişmanlık Nedir ? Sorusuna cevapta vermeye çalışalım Pişmanlık keşkelerle teselli bulmak , veya zamanın tek yönlü olduğunun bilincinde bireyin, değiştirme şansı için yalvarmasıdır pişman olmak. topluluk içinde aşağılanan, destek görmeyen nadir duygulardan bir tanesidir.

Duygusal Pişmanlık Sözleri

Pişmanlık tevbedir. ((Hz. Muhammed))

—Pişmanlığımız yaptığımız kötülüklere duyulan bir üzüntü değil, daha çok başımıza belalar gelmesinden korkulan bir endişedir. ((François de La Rochefaucauld))

—Pişmanlık, düşmüşlerin masumiyeti demektir. ((Kleist))

—Pişmanlıklar; parmak izleri gibi, kişiye özeldir. ((M.Banning))

—Pişman olmadım, insan olduğuma.

—Pişmanlık rüyaların yerini doldurduğu zaman, yaşlılık başlar.

—Pişmanlık, düşmüşlerin masumiyeti demektir.

—Pişmanlık, ıslahat habercisidir.

—Pişmanlık zarar vericidir. Değiştiremeyeceğin geçmişe bakmaktır. Bazı şeyleri gerçekleştikleri sırada sorgulamak gelecekte pişman olmayı önler. ((Colleen Hoover))

—Hiddet ekilen yerden pişmanlık biçilir. ((A. Manzonı))

—Öyle şeyler vardır ki, insan onları daha yapmadan pişman olur; fakat yine de yapar. ((F. Hebbel))

—Hayattaki tek pişmanlığım, başka biri olamamam. ((Woody Allen))

—Yaptığınız şeyler için duyduğunuz pişmanlık zamanla geçer; ne var ki yapmadığınız şeyler yüzünden duyulan pişmanlığın çaresi yoktur. ((Sydney J. Harris))

—Herkeste olan dört şeyden dört şey daha meydana gelir: İnatçıktan rüsvalık, öfkeden pişmanlık, kibirden düşmanlık, tembellikten de düşkünlük. ((Feridüddin-i Attar))

—Büyük aşklara tutulmuş olanlar, kendilerine geldiklerinde bütün ömürlerince hem memnun hem de pişman olurlar. ((François de La Rochefoucauld))

pişmanlık sözleri mevlana

—Pişman olmayı kendine adet edinirsen boyuna pişman olur durursun! Nihayet bu pişmanlığa da daha ziyade pişman olusursun! Ömrünün yarısı perişanlıkla geçer, öbür yarısı da pişmanlıkla heder olur gider! Bu fikri, bu pişmanlığı terket de, daha iyi bir hal, daha iyi bir dost ve daha iyi bir iş ara! ((Hz. Mevlana))

pişmanlık sözleri mevlana başlıklı sözleri hazırlarken  dikkatimi çeken sözü ayrıca yazmak istedim ..“Ey Can, sana bir daralma gelirse, yararınadır; Kaygılanma. Sürekli yaz mevsimi olsaydı, güneş bahçeyi yakıp kavururdu.” (Mevlana)”

—Üzgünüm, pişmanlıklarımın arasında başka yer kalmadı.

—Hayattaki en büyük pişmanlık, pişman olurum diye yapmadıklarımızdır. ((Tolstoy))

—Doğrular zor gelir insanlara ama yanlışlarla yaşayan elbet pişman olur.

—İstediğimiz bir şey için düşünerek hareket eder pişman oluruz, düşünmeden hareket eder yine pişman oluruz. Ne yapalım, anlamadım gitti.

—Pişman olduğum şeylerde bir süre sonra geçince hep iyi ki öyle olmuş diyorum. Doğru olan şeyleri görmem için illa ben seninle tanıştığıma; bir kere memnun oldum, bin kere pişman!

pişmanlık sözleri

—Sonunda eyvah diyeceğin şeylere başta eyvallah deme pişman ol fakat pişman ölme. ((Necip Fazıl Kısakürek))

pişmanlık sözleri

pişmanlık sözleri

—Pişmanım sensizliği kaldıramaz yüreğim. Kendimi hayrete düşürürcesine birer tokat gibi vuracaktım hiç kullanmadığım o ağır lafları.

—Bir serçeydim sürüden ayrılmış, gökyüzünde kaybolmuş, o ise bir kartalmış avlanmaya çıkmış gelmiş bula bula beni bulmuş

—Seni sevdiğim kadar, güneşi sevseydim, güneş bile halime acır akşamları batmazdı

—Bir insana gereginden çok deger verirsen o insanı kaybedersin.

pişmanlık sözleri mevlana yazımızın sonuna geldik bir diğer konumuz olan mevlana sabır sözleri ilginizi çekebilir..